PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ | englishEN
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Čtvrtek 23.11.2017 19:20, provoz podle pracovního dne
zítra: Pátek 24.11.2017, provoz podle pracovního dne

zveřejněno: 14.4.2016 00:00      poslední změna: 14.4.2016

Regionální den PID v Milovicích

sobota 16. 4. 2016

Nové lesní město, lanové centrum v korunách stromů, stovky metrů podzemních chodeb, přidaná obří trampolína nebo tubingová dráha. To je jen část novinek, které zábavně-naučný Park Mirakulum ve středočeských Milovicích připravuje pro nadcházející sezónu. Návštěvníci na ploše více než deseti hektarů najdou v nadcházející sezóně nejen nové atrakce a herní prvky, ale rovněž rozšířené občerstvení, zeleň a množství dalších překvapení. Poprvé v letošní sezoně se Mirakulum veřejnosti otevře v sobotu 16. dubna 2016. A hned velkolepě pojatým Rodinným dnem s Tankodromem. Tradičně vyhledávaný program opřený o ukázky vojenské techniky nebo bitevní strategie letos doplní i ROPID s historickými vozidly v rámci Regionálního dne Pražské integrované dopravy.

Na železniční lince S20 Praha – Milovice budou za běžné jízdné pendlovat elektrické soupravy řady 451, tzv. „pantografy“ a také historická souprava patrových vozů tažená elektrickými lokomotivami „Bobina“. Z milovického nádraží do Mirakula dovezou cestující pro změnu historické autobusy dopravce OAD Kolín.

V Mirakulu samotném čeká 16. dubna 2016 na Rodinném dni na všechny cestující z historického vlaku sleva na vstupném. A zároveň zlevněné jízdné po úzkokolejné parní železnici spojující park se sousedním Tankodromem. I zde bude probíhat pestrý program čítající tankové bitvy, jízdy na bojových vozidlech, přehlídku vojenské techniky, lety helikoptérou a mnoho dalšího. Podrobný program najdete na www.mirakulum.cz.

Hned na první víkend v letošní sezóně si Mirakulum připravilo lákavý živý program. Tokhi & the Groove Army dá možnost intenzivně pocítit energii bubnů, zažít ji, naladit se na ní a zejména se ji naučit více vnímat. Dětské publikum se aktivně a s velkou radostí zapojuje do vystoupení kouzelníka Navara. Jeho komické scény se střídají s efektními triky a kvalitními žonglérskými kousky.

Program Regionálního dne PID (10:00–18:00):

 • Historické elektrické vlaky na lince S20 (Praha Masarykovo nádraží – Milovice)
 • Historické autobusy na lince 432 od vlaku v Milovicích k rodinnému Parku Mirakulum
 • Mirakulum – Rodinný den s Tankodromem
  • desítky originálních atrakcí (lesní město, lanové centrum v korunách stromů, stovky metrů podzemních chodeb, obří trampolíny nebo velká přírodní skluzavka)
  • parní vláček mezi Mirakulem a Tankodromem
  • ukázky vojenské techniky a bitevní strategie v Tankodromu, jízdy na bojových vojenských vozech
  • rozšířené možnosti občerstvení, včetně domácí kuchyně
  • živá vystoupení Tokhi & the Groove Army a Kouzelník Navaro

Těšíme se na Vaši účast.

Přílohy:


Zpět do rubriky: Akce