PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Středa 21.08.2019 13:44
zítra: Čtvrtek 22.08.2019


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 8.9.2015 05:38      poslední změna: 8.9.2015

HolKa slaví první měsíc na Vltavě, zájem o přívoz je velký

Nový přívoz, který dle návrhů veřejnosti dostal jméno HolKa (HolešoviceKarlín), již měsíc brázdí vody Vltavy. Za tu dobu po trase Holešovice – Štvanice – Karlín plulo 6965 pasažérů. Obrovský zájem je i o venčení psů na Štvanici. Do dnešního dne jich bylo přepraveno 1015, což je rekord mezi pražskými přívozy.

Věřili jsme, že si nový přívoz své pasažéry najde, ale dosavadní zájem o tuto službu v mnohém překonává naše očekávání. Velice mě těší obrovský ohlas, který mezi obyvateli Holešovic vzbudila možnost dobře dostupné zeleně na Štvanici, což byl jeden z důvodů, proč jsme s myšlenkou přívozu přišli,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Podle Pražské paroplavební společnosti, která přívoz provozuje, je HolKa z hlediska přepravy psů jednoznačně nejvytíženějším přívozem v Praze. Značný zájem je také o spojení mezi oběma vltavskými břehy. Nejvíce pasažérů přívoz přepraví odpoledne od 14 do 18 hodin.

Přívoz P7 je velmi oblíbený. Denně jej využije 200 až 400 osob, čímž se nyní řadí na pozici třetího nejvyužívanějšího přívozu PID. Podle průzkumu, který jsme realizovali koncem srpna, jej 78 % pasažérů využívá v rámci volného času, což se ovšem nyní po prázdninách může změnit,“ řekl ředitel organizace ROPID Petr Tomčík.

Podle dopravního průzkumu organizace ROPID na sklonku prázdnin přívozem cestovalo do práce 15 % pasažérů, 6 % jej využívalo po cestě na jídlo či na nákup. Z průzkumu dále vyplynulo, že 50 % cestujících při své cestě využilo pouze přívozu, 43 % cestujících na jednom břehu navázalo dalším prostředkem MHD, 6 % využilo hromadné dopravy na obou březích.

Občané s námi o přívozu hojně komunikují, řadu pozitivních ohlasů máme také od převozníků. Zároveň nám chodí návrhy na další zlepšení, jako jsou změny provozní doby nebo úpravy přístupových cest. V této souvislosti chceme jednat s magistrátem a Prahou 8 o karlínské straně, odkud je přívoz velmi špatně dostupný,“ řekl místostarosta Ondřej Mirovský.

HolKa má již také svou vlastní stránku na Facebooku: www.facebook.com/privozP7


Zpět do rubriky: Tiskové informace