PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Sobota 19.10.2019 04:55
zítra: Neděle 20.10.2019


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 12.6.2013 11:22      poslední změna: 10.1.2014

Na Letiště Václava Havla v Praze míří posilové spoje Airport Express

Rostoucí zájem o přímé spojení centra Prahy s Letištěm Václava Havla v Praze vedl organizátory této linky, ČD, ROPID a DPP, k rozšíření počtu spojů. Dopoledne od 9 do 14 hodin se interval Airport Expressu zkracuje z 30 na 20 minut. Autobusová linka provozovaná v kooperaci ČD, ROPID a DPP zajišťuje přímé, komfortní a rychlé spojení hlavního vlakového nádraží s letištními Terminály 1 a 2.  

Airport Express nabízí nejen rychlé spojení z centra Prahy, ale v kombinaci s návaznými vlaky Českých drah a zvláštními nabídkami jízdenek např. „Vlak+Letiště Praha“ prakticky z celé České republiky. Letiště Václava Havla v Praze je totiž zastávkou Českých drah, a proto může cestující požádat o vydání přímé jízdenky z různých míst České republiky přímo až na letiště, která platí mezi pražským hlavním nádražím a Letištěm Václava Havla také v autobusech Airport Express.

Zvláštní zpáteční jízdenka „Vlak+Letiště Praha“ má navíc prodlouženou platnost až 30 dní a cestujícím nabízí slevu 25 % z obyčejného jízdného. Je tak výhodná například i pro nadcházející prázdninové cesty při plánovaných odletech z Letiště Václava Havla v Praze.

Linka Airport Express je v provozu denně, ve směru z centra na letiště od cca půl sedmé ráno do 22 hodin večer, má plánovanou jízdní dobu cca 33 minut a zastavuje na zastávkách MHD Hlavní nádraží (vlaky ČD a metro C), Dejvická (metro A), Terminál 1, Terminál 2 a Letiště. V opačném směru, z letiště do centra, je v provozu od 5:45 hod. do 21:15 hod. a obsluhuje navíc zastávky Náměstí Republiky (metro B) a Masarykovo nádraží (vlaky ČD). Jízdní doba je v tomto směru přibližně 46 minut. V lince Airport Express platí zvláštní tarif (cena jízdenky je 60 Kč, resp. z/do zastávky Dejvická 40 Kč), přímé jízdenky ČD vydané do zastávky Praha letiště/Airport(BUS) a také vybrané síťové jízdenky ČD.


Zpět do rubriky: 2013