PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Středa 01.12.2021 16:21
zítra: Čtvrtek 02.12.2021


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 3.12.2012 12:55      poslední změna: 24.1.2013

První tramvajová zastávka na znamení bude od 8. 12. 2012

Od 8. prosince 2012 se mění charakter zastávky ČSAD Smíchov ze „stálé“ na „na znamení“. Jedná se o vůbec první tramvajovou zastávku na znamení v Praze. Důvodem je dlouhodobě velmi nízké využití této zastávky a cílem je vyzkoušet režim zastávek na znamení také v tramvajové dopravě a zajistit tím jak úsporu času pro cestující, tak i nákladů pro dopravce. Odstraněním zbytečného zastavování v zastávkách, kde není poptávka, se také zlepší pohodlí cestujících, kteří tramvají jedou – odpadne totiž zbytečné brždění a rozjíždění, jízda tramvají tak bude plynulejší.

Tramvajová zastávka na znamení bude fungovat naprosto stejně jako u autobusů. Před nástupem na takové zastávce není nutné mávat na řidiče, pouze při výstupu je nutné stisknout tlačítko ovládání dveří s dostatečným předstihem, aby řidič věděl, že má na zastávce zastavit.

Zastávka ČSAD Smíchov byla jako první vybrána nejen kvůli nízkému obratu cestujících, ale také proto, že všechny běžně používané tramvaje na barrandovské trati jsou vybaveny tlačítkovým ovládáním dveří.

Pokud se zkušební provoz nového režimu tramvajové zastávky osvědčí, budeme uvažovat o rozšíření počtu zastávek na znamení do dalších méně osídlených lokalit.


Zpět do rubriky: 2012