PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Pondělí 24.01.2022 03:52
zítra: Úterý 25.01.2022


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 23.6.2005 12:14      poslední změna: 27.4.2011

Informace o změnách v Pražské integrované dopravě

Vážení cestující,

v termínu od 1.7.-31.8.2005 bude v systému Pražské integrované dopravy (PID) zaveden prázdninový provoz. Provoz metra, tramvají a autobusů bude jako v každém roce přizpůsoben snížené přepravní poptávce omezením provozu o cca 15 - 20%.

V tramvajovém provozu budou po dobu prázdnin zrušeny posilové tramvajové linky č. 13 (Smíchovské nádraží - Sídliště Barrandov), 21 (Národní třída - Sídliště Modřany) a zkrácena linka č. 7 (Ústřední dílny DP - Sídliště Řepy) celodenně do trasy "Ústřední dílny DP - Kotlářka". Provoz o sobotách a nedělích se oproti pravidelnému provozu nemění. Provoz tramvají však bude jako každý rok ovlivněn několika výlukami, o jejichž termínu a dopravních opatřeních bude informovat Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s. na zvláštních informačních letácích.

V provozu autobusů budou rovněž zrušeny posilové linky č. 143 (Dejvická - Stadion Strahov), 168 (Palmovka - Dolní Počernice), 277 (Přeštická - Skalka), dále všechny školní linky a označené školní spoje pravidelných autobusových linek.

Od 1. července 2005 dojde také k několika následujícím trvalým změnám v provozu linek PID.

Od zahájení nočního provozu z 1./2.7.2005 bude v souvislosti se zajištěním noční dopravní obsluhy FN Motol a pro zlepšení nočního spojení Jihozápadního Města s centrem a Letištěm Ruzyně prodloužena noční autobusová linka č. 510 (Divoká Šárka - Letiště Ruzyně) do trasy "Letiště Ruzyně - Divoká Šárka - Libocká - Petřiny - Větrník - Vypich - Nemocnice Motol - Motol - Bucharova - Mládí - Sídliště Stodůlky". Linka č. 510 bude i nadále provozována v intervalu 60 minut s tím, že trasa linky bude protínat čtyři významné tramvajové trati s nočním provozem. Uvedená trasa linky č. 510 umožní využít s přestupem linku č. 51 (Divoká Šárka - Nádraží Strašnice) v zastávce "Divoká Šárka", linku č. 56 (Petřiny - Spořilov) v zastávce "Petřiny", linku č. 57 (Bílá Hora - Nádraží Hostivař) v zastávce "Vypich" a linky č. 58 (Spojovací - Sídliště Řepy) a 59 (Nádraží Hostivař - Sídliště Řepy) v zastávce "Motol". Pro zajištění plošné dopravní obsluhy Jihozápadního Města je možné v zastávce "Sídliště Stodůlky" dále přestoupit na noční autobusovou linku č. 508 (Anděl - Sídliště Stodůlky).

Pro zlepšení dopravní obslužnosti Motola, Kbel a Uhříněvsi dochází ke zřízení zastávek "Zahradníčkova" na lince č. 167 (Na Knížecí - Nemocnice Na Homolce), "Kbely" na lince č. 202 (Poliklinika Mazurská - Vinoř) a k úpravě charakteru zastávky "Venušina" na lince č. 268 (Skalka - Nedvězí).

Od 1.7.2005 zahajuje provoz přívoz přes Vltavu v blízkosti železniční zastávky "Praha-Sedlec" a konečné zastávky linky č. 102 (Nádraží Holešovice - Zámky) "Zámky". Z jízdních dokladů PID budou v době zahájení provozu uznávány dlouhodobé předplatní časové jízdenky. O provozu přívozu bude v nejbližší době vydána samostatná informace.

Děkujeme Vám za pochopení a věříme, že budete spokojeni
ROPID


Zpět do rubriky: 2007 – 2005