PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Pondělí 24.01.2022 05:40
zítra: Úterý 25.01.2022


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 11.12.2008 13:52      poslední změna: 27.4.2011

Kartičkové jízdní řády vlaků

K celostátní změně jízdních řádů vlaků od 14.12.2008 vydala organizace ROPID jako každoročně kartičkové jízdní řády jednotlivých tratí Eska. Jízdní řády jsou vydány v sedmi verzích vždy pro jeden z hlavních směrů železnice z Prahy včetně přilehlých navazujících tratí ve Středočeském kraji. Každá kartička je odlišena barvou a díky malému formátu se vejde do kapsy či peněženky a cestující tak mohou mít svůj jízdní řád stále při sobě.

Jízdní řády jsou k dispozici zdarma na vyžádání v pokladnách a informačních centrech Českých drah v rámci působnosti Pražské integrované dopravy, dále ve všech infocentrech Dopravního podniku hl. m. Prahy a také na vybraných informačních bodech ve Středočeském kraji. Dále je možné také kartičkové jízdní řády stáhnout z internetu na adrese www.ropid.cz a vytisknout si je.

„Kartičkové jízdní řády si za posledních 10 let získaly početný okruh uživatelů a jelikož dochází rok od roku k nárůstu počtu cestujících na železnici a v příštím roce vzroste počet vlaků o plných 33%, zvýšili jsme celkový náklad až na 350 000 výtisků,“ dodává Pavel Macků z odboru marketingu ROPID, který je tvůrcem těchto kartičkových jízdních řádů.


Zpět do rubriky: 2008