PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Pondělí 24.01.2022 04:08
zítra: Úterý 25.01.2022


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 2.12.2008 15:04      poslední změna: 27.4.2011

Linka S6: počet vlaků mezi Smíchovem a Nučicemi naroste

Nový železniční jízdní řád, který začne platit 14. prosince 2008, přinese zlepšení dopravy i cestujícím na trati Praha – Rudná u Prahy – Nučice. Ve špičkách pracovního dne zde vlaky budou jezdit dvakrát častěji. Zatímco dosud jezdí motoráček Prokopským údolím pouze jednou za hodinu, od pondělí 15.12.2008 to bude každou půlhodinu.

„Tato trať je v systému Pražské integrované dopravy poněkud opomíjená,“ říká Pavel Procházka, pověřený řízením organizace ROPID. „V okolí Rudné vyrostlo v posledních letech mnoho nových domů, autobusy směřující z těchto lokalit ke stanicím metra jsou přetížené a také některé vlaky především v ranní špičce přestaly kapacitně postačovat,“ pokračuje. Místo posilování stávajících vlaků dalším vozem přistoupili dopravní odborníci k jinému řešení, a to zahustit počet vlaků. „Pro cestující je určitě výhodnější jezdit s jedním vozem každou půlhodinu, než jednou za hodinu se soupravou čítající dva vozy,“ vysvětluje Procházka.

Počet vlaků v navazujícím úseku mezi Nučicemi a Berounem se nezvýší, shodný zůstane i provoz o víkendu, kdy budou vlaky vozit i speciální vůz určený pro přepravu cykloturistů. Na trati se nadále nebude jezdit v pracovní dny dopoledne a večer, kdy pro zajištění dopravní obslužnosti území postačují autobusové linky. „Do budoucna však nelze vyloučit, že se budeme zabývat i zavedením vlaků v těchto obdobích,“ přislíbil Martin Jareš, vedoucí odboru plánování ROPID. V plánu je také zavedení tzv. plné integrace v rámci PID, což znamená uznávání i jednotlivých jízdenek PID. Zatím zde totiž nejsou na zastávkách instalovány označovače jízdenek PID, a tak ve vlacích mohou zatím cestovat pouze lidé s předplatními jízdenkami PID nebo s jízdními doklady Českých drah.


Zpět do rubriky: 2008