PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Pondělí 24.01.2022 05:03
zítra: Úterý 25.01.2022


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 24.11.2008 19:58      poslední změna: 27.4.2011

ROPID slaví 15 let – jeďte s námi na výlet

 V sobotu 29. listopadu 2008 pořádá organizace ROPID ve spolupráci s dopravci KŽC Doprava a OAD Kolín speciální historické jízdy vlakem a autobusem k příležitosti 15 let od vzniku organizace ROPID, která organizuje veřejnou integrovanou dopravu v Praze a okolí.

„V sobotu od 8 do 18 hodin budeme jezdit speciálním vlakem a autobusem po Praze a okolí. Vlaky budou jezdit v trase Český Brod – Praha hlavní nádraží – Strančice. Na ně bude ve Strančicích i v Českém Brodě navazovat speciální autobusová linka 400 v trase Strančice – Ondřejov - Stříbrná Skalice – Kostelec nad Černými lesy – Český Brod,“ popisuje průběh akce Václav Haas s odboru plánování ROPID. Vlak pojede díky postupnému dokončování tzv. Nového spojení v trase budoucí průjezdné vlakové linky systému Esko.

Bude to taková okružní integrovaná jízda s návazností vlaku na autobus a obráceně. Chceme si tím připomenout 15. výročí vzniku organizace ROPID, která celou Pražskou integrovanou dopravu zastřešuje, a která stála v roce 1993 u zrodu veřejné integrované dopravy v Praze a okolí. Za posledních 15 let prošla veřejná doprava v Praze a okolí výraznou proměnou a jedna jízdenka na všechny druhy veřejné dopravy je již pro Pražany i velkou část Středočechů samozřejmostí,“ poznamenal Pavel Procházka, pověřený řízením organizace ROPID, která se stará o bezproblémový chod a další rozvoj integrované dopravy v Praze a okolí.

Celodenní „integrovaná“ jízdenka na speciální vlak i autobus stojí 100 Kč, děti od 6 do 15 let platí polovinu. Jízdenky bude prodávat průvodčí ve vlaku. Celý okruh z Prahy přes Strančice a Český Brod zpět do Prahy bude trvat cca 4 hodiny.

Na vlakové lince bude provozován historický motorový vůz řady M 262.0 s přípojným vozem řady Balm s celkovou kapacitou cca 140 osob. Na vlak bude ve Strančicích a v Českém Brodě navazovat historický linkový autobus Škoda 706 RTO s vlekem, tedy s předchůdcem dnešních kloubových autobusů. V přestupních bodech budou ke shlédnutí elektronické digitální panely s údaji o příjezdech vlaků i autobusů v reálném čase, které by se postupně měly stát samozřejmostí na všech významných přestupních uzlech Pražské integrované dopravy.

Všechny zájemce o problematiku Pražské integrované dopravy i pro ty, kteří si jen chtějí udělat příjemný předvánoční výlet, srdečně zveme. 

Informační leták [PDF, 1,5MB]


Zpět do rubriky: 2008