PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Pondělí 24.01.2022 04:41
zítra: Úterý 25.01.2022


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 29.10.2009 20:27      poslední změna: 27.4.2011

Letošní sezóna cyklovlaku PID se uzavírá

V neděli 1.11.2009 vyjede letos naposledy na svou trasu cyklovlak „Cykloturistika“, který vozí cyklisty i necyklisty každý víkend z Prahy přes Hostivici a Podlešín do Slaného. Cyklovlak složený z motorového vozu a speciálně upraveného vozu pro přepravu jízdních kol, byl letos v provozu vždy o víkendech a svátcích v rozsahu dvou párů spojů.

Obsazenost cyklovlaku byla v letošní sezóně podobná jako loni, a to i přes dvouměsíční výluku mezi Masarykovým nádražím a Dejvicemi, která cyklovlak odklonila ze své původní trasy. Celkem předpokládáme za letošní rok zhruba 6000 přepravených cestujících a téměř 700 jízdních kol,“ informuje Václav Haas, specialista ROPIDu na železnici.

V cyklovlaku platí také tarif Pražské integrované dopravy, takže je možné kombinovat jízdné Českých drah například s pražskou tramvajenkou. Na jednotlivé jízdenky PID lze dojet až do Hostivice, dál už platí pouze předplatní jízdenky PID nebo jízdné ČD. Jízdenka na kolo stojí 25 Kč za každý vlak, celodenní jízdenka za 50 Kč je tu pro ty, kteří pojedou více vlaky.

Vzhledem k poměrně ustálenému zájmu ze strany cestující veřejnosti bude cyklovlak PID v provozu i v příští sezóně opět od dubna do konce října v nezměněné trase i stejných časových polohách. Věříme, že i v příštím roce pomocí cyklovlaku přiblížíme Pražanům turisticky zajímavé lokality, jako je zřícena hradu Okoř, románská rotunda Budeč, malebné údolí Zákolanského potoka či hornický skanzen Mayrau v Libušíně.


Zpět do rubriky: 2009