PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Pondělí 24.01.2022 05:16
zítra: Úterý 25.01.2022


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 18.9.2009 09:41      poslední změna: 27.4.2011

Soutěž „Největší šotouš PID“

Aneb kdo je nejchytřejším zájemcem o veřejnou dopravu v Praze a okolí?

Není-li napsán čas, pak uvedené termíny platí vždy od zahájení denního provozu daného dne do ukončení denního provozu daného dne.
Vysvětlení používaných dopravních zkratek a symbolů

Organizace ROPID pořádá v rámci Dne Eska v pondělí 21.9.2009 netradiční soutěž o nejchytřejšího „šotouše“ PID. Tato specifická skupina lidí, kteří se zajímají o problematiku veřejné dopravy, v sobě často skrývá velký odborný potenciál. Jejich znalosti o dopravě jsou mnohdy až encyklopedické a nezřídka věnují této vášni všechen svůj volný čas. Někteří se zajímají o tramvaje, někteří o železnici, jiní o autobusy. Velká část z nich, hlavně u železnice, se také věnuje fotografování dopravních prostředků či modelářství.

Touto soutěží chceme odměnit dopravní fanoušky, kteří mají všeobecný přehled a mnohdy až neuvěřitelně podrobné znalosti o Pražské integrované dopravě. Na nejlepší soutěžící čekají zajímavá ocenění:

  1. cena: Komentovaná projížďka cvičnou tramvají po pražské tramvajové síti.
  2. cena: Exkurze v organizaci ROPID s ukázkou hlavních činností a debaty s projektanty.
  3. cena: Poukázka na nákup jízdních dokladů ČD v hodnotě 1000 Kč.

Všichni 3 výherci ještě získají propagační, dárkové a informační materiály o PID.

Soutěž se bude konat od 15:00 v místě konání Dne Eska na Andělu naproti obchodnímu centru Anděl City (u smíchovské synagogy). Soutěžícím bude rozdán k řešení vědomostní test. Po jeho vyplnění a vyhodnocení budou jména výherců zveřejněna na webových stránkách organizace ROPID (www.ropid.cz). 

Podrobné informace o programu Dne Eska najdou zájemci na webových stránkách organizace ROPID (www.ropid.cz), Českých drah (www.cd.cz/esko) a hlavního města Prahy (www.praha.eu).


Zpět do rubriky: 2009