PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Pondělí 26.08.2019 11:13
zítra: Úterý 27.08.2019


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 13.10.2010 15:38      poslední změna: 27.4.2011

Nový expresní autobus po Jižní spojce si cestující rychle oblíbili

Od 1. října 2010 funguje v rámci systému Pražské integrované dopravy nová expresní autobusová linka 125 mezi Smíchovským nádražím a Jižním Městem, která využívá uvolněnou Jižní spojku poté, co byla zprovozněna jižní část Pražského okruhu. Již první operativní přepravní průzkumy organizace ROPID ukázaly, že novou linku si cestující velmi rychle oblíbili.

Obsazenost ve špičkách pracovních dnů se v průměru pohybuje kolem 70% kapacity, což je na první dva týdny provozu velmi dobrý výsledek,“ řekl Pavel Procházka, pověřený řízením organizace ROPID. Novou linku využívají nejen obyvatelé Jižního Města ale i například cestující ze spořilovského sídliště, odkud se dá na linku 125 přestoupit na Chodovci z tamních autobusových linek. Velmi dobrá obsazenost byla zaznamenána také o víkendu. Úspěch linky spočívá zejména v její rekordní jízdní době mezi Smíchovem a Jižním Městem. Dostat se například z Hájů na Smíchovské nádraží za 20 minut je jiným způsobem dopravy nemožné.

Z vyhodnocení provozu také vyplývá, že nová expresní linka nemá problémy s pravidelností: Díky vymístění kamionů z části Jižní spojky a také díky vypnutí světelné signalizace na předmostí Barrandovského mostu se daří na Jižní spojce udržovat plynulý provoz a také dodržovat jízdní řád linky 125,“ zhodnotil radní pro oblast dopravy Radovan Šteiner.

Provoz autobusové linky 125 bude ROPID i Dopravní podnik hl. m. Prahy i nadále pečlivě sledovat.


Zpět do rubriky: 2010