PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Čtvrtek 06.08.2020 09:47
zítra: Pátek 07.08.2020


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 30.11.2012 12:27      poslední změna: 24.1.2013

Nová kniha „20 let železnice v PID“ již v prodeji

Vydavatelství SAXI ve spolupráci s organizací ROPID vydalo publikaci Václava Haase 20 let železnice v Pražské integrované dopravy. Kniha přináší na téměř 200 stranách podrobné a dosud nepublikované informace o rozvoji železnice v Praze a okolí za posledních 20 let včetně množství unikátních fotografií.

„Cílem vydání této souhrnné publikace bylo podrobně zaznamenat vývoj železniční dopravy a její integrace v Praze a okolí během uplynulých dvaceti let a připomenout si tak toto kulaté výročí,“ vysvětluje autor knihy Václav Haas, specialita ROPIDu na železniční dopravu.

Kniha podrobně popisuje mnohdy bouřlivý vývoj pražské železnice a její postupné integrace s ostatními druhy veřejné dopravy. Zároveň odpovídá na otázky o budoucím směřování železniční dopravy v pražské aglomeraci.

V úvodu publikace je čtenář seznámen se stručným vývojem železnice na území Prahy a v nejbližším okolí. Stěžejní část publikace tvoří popis jednotlivých dílčích změn v oblasti integrace železnice do PID, modernizace infrastruktury, vozidlového parku i změn v jízdním řádu. V závěru knihy jsou krátce představena typická železniční vozidla využívaná v PID a je zde prezentováno několik statistik a grafů týkajících se železnice v PID. Publikace je doplněna množstvím ilustračních fotografií.

Knihu bude možné si zakoupit ve vybraných železničních stanicích, v infocentrech Dopravního podniku hl. m. Prahy a také u vybraných knihkupců. Cena je stanovena na 495 Kč.

 


Zpět do rubriky: 2012