PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Středa 01.12.2021 16:49
zítra: Čtvrtek 02.12.2021


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 13.7.2016 17:00      poslední změna: 13.7.2016

Od 16. 7. 2016 dojde k prodloužení minibusové linky 194

Od září čeká hlavní město velká změna tramvajových linek. Úseky, které jsou dnes přetížené, budou posíleny. Změna se dotkne tras celkem 9 linek, 3 nové přibudou a 12 linek zůstane beze změny. Kromě uvedených změn se mohou těšit občané Prahy 1 již nyní na nové propojení Starého a Nového Města s Malou Stranou díky prodloužení minibusové linky číslo 194.

O možnosti rozšíření jsem dlouho osobně jednal se společností Ropid a jsem velice rád, že se mi podařilo prodloužení vyjednat. Reagoval jsem na podněty občanů a šlo mi především o to, aby lidé nemuseli při cestě z Malé Strany na Staré či Nové Město složitě dvakrát přestupovat. Věřím, že mnohým z našich občanů tato změna pomůže a zlepší jejich cesty po Praze 1,“ řekl iniciátor této změny místostarosta pro dopravu Richard Bureš.

V rámci jednání byla vyzkoušena celá řada variant a jako kompromisní řešení se nakonec ukázalo prodloužení stávající minibusové linky číslo 194 na Klárov ke stanici metra Malostranská. Poprvé na prodlouženou trasu vyjede minibus v sobotu 16. července.

Prodloužení linky 194 umožní více cest bez přestupů a doplní nabídku bezbariérového cestování nejen po Praze 1, ale i v celém centru Prahy. Prodloužená minibusová linka bude vhodným doplňkem k vylepšenému linkovému vedení tramvají od letošního září,“ dodává ředitel ROPID Petr Tomčík. 

V současné době jezdí v ulicích Prahy 1 dvě minibusové linky, které nahradily v minulém roce autobusovou linku 294. Linka 192 spojuje Malostranské náměstí a Nemocnici pod Petřínem. Linka 194 doposud vozila cestující z Florence na Staroměstskou.

  

Schéma prodloužení linky 194.

 


Zpět do rubriky: Tiskové informace