PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Středa 01.12.2021 16:26
zítra: Čtvrtek 02.12.2021


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 18.5.2012 19:03      poslední změna: 24.1.2013

Rada hlavního města dnes schválila dofinancování dopravní obslužnosti PID ve výši 29 800 tisíc korun

Tisková zpráva Magistrátu hl. m. Prahy

Rada hlavního města Prahy dnes schválila dofinancování dopravní obslužnosti PID ve výši 29 800 000 korun, na jejímž základě bude možné dočasně zajistit provoz linek PID do 30. 9. 2012 i bez účasti Středočeského kraje. Důvodem je nejistota ze smluvního zajištění části příměstských autobusových linek Pražské integrované dopravy po 1. červnu 2012.

Tato dočasná pomoc středočeským městům a obcím má za cíl odvrátit hrozící kolaps příměstské autobusové dopravy, který by se negativně promítl jak do života třetiny Středočechů, tak i do každodenního cestování zejména z okrajových částí hl. m. Prahy. „Pokrytí objednávky autobusových spojů do 30. 9. 2012 také vytvoří prostor pro další jednání se Středočeským krajem, abychom mohli dojít ke vzájemné dohodě o budoucím společném objednání autobusových linek Pražské integrované dopravy bez hrozby jejího rozkladu,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Josef Nosek (ODS).

Hlavní město Praha má trvalý zájem na dohodě se Středočeským krajem a proto v březnu 2012 nabídli zástupci hlavního města Prahy Středočeskému kraji kompromisní odložení výpovědí tak, aby bylo možné vstoupit do výběrových řízení společně i se zástupci měst a obcí Středočeského kraje. Tato nabídka Středočeskému kraji stále trvá i přes její odmítnutí.

O budoucnosti příměstských autobusových linek by měli rozhodnout všichni, kteří se podílejí na jejich financování, tedy Hlavní město Praha, Středočeský kraj i jednotlivá města a obce Středočeského kraje. Vzhledem k nedávným událostem věříme, že se přístup Středočeského kraje k tomuto problému změní,“ dodal náměstek Nosek.  

Středočeský kraj v květnu 2011 jednostranně vypověděl smlouvy autobusovým dopravcům. Po zjištění, že výpovědní lhůta je příliš krátká pro možnost vypsání výběrového řízení podle platné legislativy, donutil Středočeský kraj dopravce podepsat dodatky smluv alespoň do března 2013. Hlavní město Praha a jím pověřená organizace ROPID dlouhodobě upozorňuje na neuváženost tohoto kroku, neboť bez účasti spoluobjednatelů (Praha, města a obce Středočeského kraje) na výběrových řízeních není možné zadat výběrovým řízením stávající linky veřejné dopravy novým dopravcům bez zásadního zhoršení obslužnosti třetině obyvatel Středočeského kraje rozložením fungujícího systému Pražské integrované dopravy.


Zpět do rubriky: 2012