PID (Pražská integrovaná doprava)

organizátor: ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) zřizovatel: Hl. m. Praha partner: Středočeský kraj
českyCZ |
RSSRSS | FacebookFB | TwitterTW | InstagramIG
dnes: Pondělí 26.08.2019 10:52
zítra: Úterý 27.08.2019


Články na na tomto webu se již neaktualizují!


zveřejněno: 19.3.2009 23:48      poslední změna: 27.4.2011

Troju s Bohnicemi spojí nová linka 236

 

Od 1. dubna 2009 bude zavedena zcela nová midibusová linka 236, která propojí oblast Zámků, Starých Bohnic a bohnického sídliště se zoologickou a botanickou zahradou v Troji a s Podhořím. Linka tak zajistí zcela nové spojení oblasti Bohnic s Trojou. Dosud bylo potřeba při cestování mezi těmito částmi města jet přes Kobylisy a Holešovice a složitě přestupovat nebo jít pěšky.

Na základě požadavku městských částí Praha-Troja a Praha 8 bylo tedy rozhodnuto o zajištění nového autobusového spojení. „Na lince budou provozovány malé bezbariérové midibusy, známé například z linek 128 nebo 291. Linka 236 bude v provozu po celý týden v intervalu 60 minut, v ranní špičce pojede po 30 minutách,“ popisuje dopravní řešení Martin Jareš, vedoucí odboru plánování.

Na obou konečných budou na novou linku navazovat přívozy (P1 Sedlec – Zámky a P2 Podhoří – V Podbabě). „Oba přívozy jsou zařazeny do Pražské integrované dopravy, takže na nich platí předplatní jízdenky PID i jednotlivé jízdenky za 26 Kč (neplatí zde však SMS jízdenky). Kola a dětské kočárky jsou na přívozech přepravovány zdarma,“ upozorňuje na další možnosti cestování Tomáš Prousek z odboru plánování.

V souvislosti se zavedením této linky bude zkrácena současná linka 102 o úsek Staré Bohnice – Zámky a mírně bude omezen provoz linky 112 v úseku Zoologická zahrada – Podhoří (souhrnný interval linek 112 a 236 v úseku ZOO – Podhoří bude stejný jako dnešní interval linky 112).

Nová linka tak zpestří a doplní nabídku dopravního spojení v této návštěvnicky zajímavé lokalitě, zejména pro obyvatele bohnického sídliště. Maminky s kočárky či starší a méně pohybliví spoluobčané získají pohodlné a rychlé spojení do oblasti Troje, kde se nachází zoologická a botanická zahrada či trojský zámek. Díky návaznostem na přívozy P1 a P2 v konečných zastávkách linky 236 bude možné dostat se pohodlně a rychle také na druhý vltavský břeh, což spolu s kratšími intervaly k přívozu P1 výrazně zlepší spojení mezi Prahou 8 a Prahou 6. Obyvatelé Troje zase díky nové lince získají přímé spojení pro cesty na nákup či k lékaři do Bohnic.


Zpět do rubriky: 2009